Recent exprimatele nemultumiri ale oficialilor GM cu referire la performantele financiare ale brandului Opel au atras atentia a doua mari concerne auto, Volkswagen si Hyundai, care au lansat, mai mult sau mai putin oficial, oferte de preluare ale brandului.

Conform unor surse neprecizate, revista germana “Manager Magazin” a precizat ca oferta grupului VW pentru Opel a fost considerata mult prea mica de catre conducerea GM.

Contactati de catre revista anterior mentionata, oficialii General Motors au precizat ca nu se pune problema ca marca Opel sa fie vanduta desi cu ceva timp in urma chiar acestia au anuntat ca ar dori sa o vanda.

Adevarul este ca ar fi cam ciudat ca Opel, concurent clasic pentru grupul VW in Europa, sa devina o alta marca a gigantului auto de la Wolfsburg.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

S-ar putea să-ți placă și...